İçeriğe geç
Bilgi İşlem Hizmetleri

Bilgi İşlem Hizmetleri

Bilgi İşlem Desteği

Bilgi İşlem; firmaların ihtiyaçlarına göre, bilgisayar gibi cihazlar kullanılarak veri girişlerinin yapıldığı bilgilerin işlenmesi, saklanması, denetlenmesi, istenilen kişilere erişime açılması, güvenliği ve yedeklenmesinde sorumlu iş bölümüdür.

Bilgi işlem desteği ise: Bilgisayar, yazıcılar, switch, router, firewall, sunucu gibi donanımların ve üzerinde çalışan yazılımların sürekli olarak çalışmasını hedefleyen destek birimdir. Bu departmanda çalışanlara Bilgi İşlem Çalışanı denilmektedir. Bilgi işlem çalışanları kendilerini daima güncel tutmak zorundadır.

Belki de en önemli görevi aslında sürekli gelişen teknolojiyi yakalamaya çalışmak, firmasına değer katmak için kullanmayı hedeflemek yer alır.

Bilgi işlem hizmetlerimiz sayesinde size bu konularda destek sağlayabiliriz.

Teknik Servis Desteği

Bilgisayar, sunucu, yazıcı gibi donanımların problemlerinde çözüm sağlanmasıdır. Öncelikle sorunu analiz eder en uygun çözümü bulmaya çalışırız. Buradaki en kritik faktör ise işin aksayan kısımlarına öncelikli müdahale edip, işinizin devam etmesini sağlamaktır. İşinizin devam etmesini sağladıktan sonra, sorunun bir daha olmaması için yapılması gerekenleri size iletiriz. Bu sayede kalıcı bir çözüm sağlarız.

Uzaktan Teknik Destek

Yerinde müdahale gerekmeyen durumlarda uzak bağlantı programları ile sorununuza çözüm sağlanmasıdır. Yazıcının tanıtılması, sorunun ilk analizi, hata loglarının vb. incelenmesi bu başlık altında toplanabilir. Kontrol amaçlı olarak da uzaktan teknik destek sağlayabiliriz.

Acil Çağrı

Buradaki hedefimiz şirketinize mümkün olan kısa sürede varıp, bilgi işlemle ilgili problemlerinizi gidermektir. Bize telefonla ulaştığınızda en fazla 2 saat içerisinde firmanızda oluruz ve çözüm sağlarız.

Sunucu Bakımı ve Yönetimi Hizmetleri

Sunucu bakımında teori kısmı kadar pratikte çok önemlidir. Bu yüzden uzun süredir bu işi yapan firmalardan destek almak oldukça önemlidir. Sunucunuzun düzenli olarak bakımlarının yapılması; cihazın ömrünü uzatacağı gibi uzun süreli kullanımlarda performans kaybını da engelleyecektir. Farklı marka sunucularda farklı destek tipleri kullanmak çoğu durumda avantajlı olacaktır.

Sunucu bakımlarında işletim sisteminin bakımı da oldukça önemli konumdadır. Donanımla konuşan uygulamanın sürücüsü, işletim sistemiyle entegre çalışacağı için. İşletim sistemi düzgün çalışmayan bir sunucu donanımları sağlam bile olsa iş kaybı oluşturacaktır.

Sunucu satın alırken yalnızca fiyata odaklanmak kötü sonuçlar doğurabilir. Sunucuyu satın aldıktan sonra satış sonrası destek hizmetlerine ihtiyacınız olabilir. Bu yüzden almayı düşündüğünüz yerden belki fiyatla birlikte yapılan proje ve desteğin neleri kapsadığına dikkat etmeniz gerekir.

PTN Bilişim olarak; satış sonrası destek hizmetimizle, cihazı size anahtar teslim edip. İstenildiği taktirde bakım ve yönetim hizmetimizle kesintisiz, düzgün çalışan ve proaktif bir çözüm sağlama hedefindeyiz.

Sunucu bakım fiyatı için bizimle iletişimi geçebilirsiniz.

Firewall Kurulum ve Yapılandırma Hizmeti

Satın almış olduğunuz veya satın almayı düşündüğünüz; Firewall (Güvenlik Duvarı) cihazı için hem tercihinde hem de satın alım sonrasında kurulum ve desteğinde yanınızda olabiliriz. Firewall seçimi yaparken kullanılan internet bağlantı tipi ve hızı, kullanıcı sayısı, istenilen özellikler (IPS, IDS, Entegrasyon vb.) ve çağrı cevaplanma sürelerine dikkat etmekte fayda vardır. Bunun dışında yönetimini siz yapmayı düşünüyorsanız kolaylık web tabanlı yönetim tercihi hızlı sonuç için daha iyi olabilir.

Yedekleme Hizmeti Kurulumu ve Yönetimi

Bilgi İşlem süreçlerinde kara gün dostu diyebileceğimiz yedekleme, aslında bilgi işlem mimarisi için güvenlik gibi olmazsa olmazıdır. Burada bizim en çok fark ettiğimiz neredeyse her firma yedeğini alıyor fakat test etmiyor.

PTN Bilişim olarak firmanıza uygun yedekleme çözümü sağlayabiliriz. Bu sayede firmanızda en kritik kullanıcı bilgilerinin anlık yedeklemesi, sunucuların ve cihazların yapılandırma bilgilerinin yedeklenmesi ve felaket kurtarma senaryoları oluşturup yapının sürekliliğini sağlarız.