Yönetilen Hizmetler

Yönetilen Hizmetler ile Yönetim, yapılandırma, proje, geçiş işlemleri, raporlama, denetim gibi birçok süreçte uzman BT kadromuzla hizmet sağlayabiliriz.

7×24 İzleme

PTN Bilişim uzmanları tarafından 7×24 izleme ile hizmet olaylarının analiz edilerek sorunsal ve kritik hataların giderilmesi.

Proaktif Yönetim

Sistem, Hizmet ve Süreç takipleri ile karşılaşılabilecek hata ve problemlerin oluşmasını engellemek adına önleyici bakım uygulamaları ile minimum risk.

Rapor

Rutin kontroller ile sistem, hizmet, saldırı analizleri vb. işleyişleri ve sağlık durumlarının raporlanması ile kolay takip edilebilir bir yapı.

Yönetilen Hizmetler Nedir?

“Yeni Normal” ile artık neredeyse her şey değişti. Bir çok kurum; kendi bünyesinde kullandığı sanallaştırma, yedekleme, loglama ve sunucu gibi bileşenlerin desteğini,
Yönetim, yapılandırma, proje, geçiş işlemleri, raporlama, denetim gibi bir çok süreci uzmanlardan almayı tercih etmektedir.

Kullandığınız altyapı içerisinde farklı marka/model ürünler ve cihazlar olabilir.
Sanallaştırma için; Microsoft Hyper-V kullanırken, yedekleme için; belki Acronis, anti virüs için Kaspersky ve Firewall için de; Fortinet kullanıyor olabilirsiniz.
Bu ürünlerin tamamı ayrı uzmanlık gerektirecektir. Bu konuda size yönetilen hizmetler ile destek sağlayabiliriz.

5651 No’lu Yasaya Uygun Log Tutma Hizmeti

Bünyenizde bulunan yapıda kullandığınız güvenlik duvarınızla uyumlu uygulamalarla ile size log tutma hizmeti sağlayabiliriz.

Bunun hem zorunluluk olduğunu hatırlatır hem de gerektiğinde şirket bünyesinde raporlanmasına destek olabiliriz. Kanun için tıklayınız.

Felaket Kurtarma Hizmeti

Deprem, sel gibi durumlar bazen öngörülemez olabilir. Böyle durumlar için felaket kurtarma senaryosu oluşturulmalı ve düzenli testler ile çalışabilirliği kontrol edilmelidir. Bu durumlar için yerel yerine bulut sunucuları oldukça faydalı olmaktadır.

Dış Kaynaklı BT Çalışanı

Firma kültürünüze uygun, deneyimlerimizi paylaştığımız ve destek olabileceğimiz bir BT çalışanları konusunda size destek sağlayabiliriz.

Yedekleme Hizmeti

Bulut veya yerel olarak yedeklerinizin yönetiminde size destek olabiliriz. Burada kritik olan yedeğin alınması ve açılıp test edilmesidir.

Bir çok firma düzenli olarak yedeklerini almalıdır, mümkün olduğunda demo ortamlar ile bu yedekleri dönüp sistem testini gerçekleştirmelidir.

Alınan yedeklerin güvenli bir şekilde taşınması ve saklandığında kullanılan sıkıştırma teknoloji ile deponuzun daha az kullanılmasını fayda sağlayacaktır. Bu durum aylık olarak bulut yedekleme için daha az maliyet oluşturacaktır.

Danışmanlık Hizmeti

Şirket kaynaklarının daha doğru kullanılması yönetim açısından zor bir süreçtir. Konu BT olunca kriterler deneyimle birleşir.

Firmanızın gelişiminde teknolojiden faydalanabilmek verimliliği artıracak, çalışmalarınıza oldukça ivme kazandıracak bir çözümdür. Burada tercihler sonuçları yüksek düzeyde etkileyecektir.

Danışmanlık hizmetimiz de en az maliyet en fazla fayda sağlamak temel ilkemizdir. Altyapı analizi sonucunda size gerçekten daha efektif bir sistem sağlayabileceğimize inanıyoruz.

Yönetim, yapılandırma, proje, geçiş işlemleri, raporlama, denetim gibi birçok süreç hakkında uzman BT kadromuzla size hizmet sağlayabiliriz.