Bakım Anlaşmaları

Bakım Anlaşmaları

Firmanıza yaptığımız ziyaretler ile düzgün çalışan bir altyapı.

          En az 6 ay veya yıllık periyotlarda hazırlanan bu anlaşma şeklinde, hedefimiz sisteminizin devamlılığını sağlayacak kriterleri ayakta tutmaktır.

 Periyodik bakım süreçlerinde kurumunuza özel olarak, belirtilen sıklıkla bünyemizde bulunan Mühendis ve/veya Yardım Masası çalışanımız rutin kontroller için sizi ziyaret eder.

          Bu ziyaretler esnasında bakım ve gerekli sistem altyapı ihtiyaçlarınızı giderilir. Bu hizmeti alan müşterilerimiz gerektiğinde yardım masası ekibimizden telefonla sınırsız destek alabilmektedirler.

          Bakım anlaşmasının ilk adımında analiz yapılır, yapılan analiz sonucuna göre öncelikler belirlenir(Sunucu, Router, Yedekleme, güvenlik vb.). Bu önceliklerin devamlılığının nasıl sağlanılacağına karar verilir.

          Önceliklerinizin size durumu hakkında ay sonunda bir rapor yazılır. Bu rapor sayesinde aynı zamanda gelişme süreçleri takip edilir. Gelişme sürecinde cihazın yenilenmesi veya değiştirilmesi gereken bir parçası olursa mutlaka size iletilir.

           Bakım anlaşmalarının en güzel tarafı, anlık yatırım değil, geleceğe yönelik yatırımları kapsamasıdır. Özellikle düzenli takibi yapılan bir kaynağın tahmini olarak ne kadar artacağı öngörülebilir. Bu sayede alımlar ve güncellemeler daha düzenli olacaktır. Belki de en önemli konulardan biri yedekleme süreci yönetimidir. Projecttechnet olarak gittiğimiz bir çok görüşmelerde yedekleme External Hard disklere alındığını fark ettik. Sonuçta ayrı bir yere yedekleme alınması güzel bir çözüm fakat asıl sorun bu yedeklerin takibinde oluşmaktadır.

          Düzenli takip edilmemiş bir yedek veya düzenli yapılandırılmamış ve izlenmemiş bir ağ altyapısı neredeyse hiç olmamış kadar kötü olabilir. Sonuçta bu sizi belki 1 ay belki de 3 ay geriye götürüp o işleri yeniden yapmanızı gerektirebilir yada karar aşamasında tahmini ilerlemek zorunda bırakabilir.