Anasayfa » Blog » Acronis Nedir?

Acronis Nedir?

Acronis Nedir

Acronis Nedir?

Acronis; yedekleme ve siber güvenlik çözümleri sağlayan bir yazılım firmasıdır. 2003 yılında Singapur’da kurulmuştur. Acronis denildiğinde herkesin aklına yedek alma, geri dönme, imaj alma ve disk klonlama gibi işler yapabilen bir yazılım gelirken aslında yeni ürünleriyle beraber yedeklemeyle birlikte güvenlik çözümleri de sağlayan bir firmaya dönüşmüştür. Ev için Acronis True Image veya yeni adı ile Acronis Cyber Protect Home Office çözümü bulunmakta iken KOBİ ve kurumsal firmalar için Acronis Cyber Protect ve Cyber Protect Cloud gibi birçok çözümleri bulunmaktadır.

Acronis’in güvenlik ve yedeklemeyi birleştirmesini belki şöyle daha iyi izah edebiliriz; alınan yedeği dönerken Anti-Virüs taraması yapan, yedeklenmesi planlanan makinede fidye yazılımını engelleyen, alınan yedeği farklı bir donanıma dönmenizi sağlayan, tüm sunucu altyapınızın farklı bir mimaride çalışmasını 15 saniye gibi kısa bir sürede sağlayan ve her geçen gün kendini geliştiren bir yazılımdır.

Acronis Türkiye‘deki  veri merkeziyle KVKK uyumlu bir veri saklama yöntemi kullanmaktadır.

Acronis Cyber Protect Cloud ürünü hakkında,

Kurumlara özel olarak planlanan bu ürün, yapınızdaki neredeyse her cihazın buluta yedeklenmesini sağlamaktadır. Yedekleme ve güvenlik çözümlerini uygulamak için korunması istenen cihaza bir “Agent” kurulması yeterlidir.

Bu “Agent” ile;

  • Makinelerin (Windows, Linux ve Apple MAC’ler dahildir), sunucuların ve tablet gibi cihazların yedeklerini alabilirsiniz. İsterseniz yalnızca bir klasörün yedeğini alın isterseniz tüm bilgisayarınızın bir kopyasını alın.
  • “Forensic Backup” özelliği sayesinde adli işlemlerde ve davalarda kullanılabilecek yedekler alabilirsiniz.
  • Yeni bilgisayar aldığınızda tüm dosyaların o bilgisayara bulut üzerinden indirilmesini sağlayabilirsiniz. Bilişimciler için ise, var olan fiziksel sunucunuzdan tam makine kopyasını alıp sanala(veya tersine) dönüştürebilirsiniz.
  • Anti-virüs korumasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca Yama yönetimi ile güvenlik açıklarını kapatabilirsiniz.
  • Acronis Active Protection ile fidye yazılımlarına koruma sağlayabilirsiniz.
  • URL Filtreleme yapabilirsiniz. Bu sayede makine bazlı olarak girilmesini istemediğiniz site ve/veya kategorileri engelleyebilirsiniz. Ön tarafta bir firewall olmasına gerek olmadan bu işi yapabilirsiniz.
  • Disklerin kullanım bilgilerini görebilirsiniz. Bu diskleri ayrı bir izleme penceresinde kullanım ömrünün tahmini ne kadar kaldığını inceleyebilirsiniz.
  • Agent kurulu bilgisayara port açmadan Uzak bağlantı yapabilirsiniz. Üstelik bu bağlantıyı tabletten çalıştırabilirsiniz.
  • Tabii ki bunların tümünü size detaylı bir şekilde rapor edilebilmektedir.
  • Üstelik bunların hepsini aynı yönetim konsolu üzerinden yapabilirsiniz, bu sayede farklı ürünler için farklı eğitim, destek, bakım vb. gerekmeyecektir.
Acronis Teklifi almak için lütfen tıklayınız.
Acronis satış ve teklif, bakım hizmetleri, teknik destek, yapılandırma ve projelendirme gibi süreçlerinizde yanınızda olabiliriz.

Acronis’i 30 Gün tüm özellikleri ile ücretsiz deneyebilmeniz için altyapınıza uygun demo oluşturabilir. Kullanımınızda aklınıza takılan sorularınıza yanıt verebiliriz.

İletişim: info@ptnbilisim.com+90 216 706 97 86 +90 212 588 51 10