Anasayfa » Blog » Acronis SAPAS Nedir?

Acronis SAPAS Nedir?

Acronis Sapas Nedir;
Verileri ve sistemleri korumak gerektiğinde adreslenmesi gereken bazı endişeler vardır. Yedeklerim güvende mi? Şu an diskim bozulsa bugüne ulaşmak için kaç gün çalışmam gerekir? Bu gibi sorular endişelerdir.

Firmaların bilişim sistemlerini, verileri ve yedeklerini korumak için bu alandaki açıkların genel olarak adreslenmesi gerekir. SAPAS Aslında bunun için tanımlanmıştır, yani firmanızdaki bilişim açıklarının bir çoğuna uyabilecek bir tanımdır. Örneğin çok önemli bir verinizin (satış sözleşmesi, müşteri formları vb.) değişmediğinden emin olmak istiyorsunuz.
Veya kimin hangi veriye ne zaman erişebileceğini, bu erişimin denetlenip denetlenmediğini öğrenmek istiyorsunuz, yedeklerinizin orijinali ile aynı olup olmadığını öğrenmek istiyorsunuz, bunlar da SAPAS‘ ın içinde tanımlıdır.

SAPAS Acronis’ in 15 yılı aşkın deneyimiyle oluşturduğu bir kısaltmadır. Bu kısaltma bize bütünleşik ve otomatik bir siber koruma sağlar. Bu bize bilişim sistemlerini yönetiminde rehberlik edebilir.

SAPAS Kısaltmasının açılımı ise; Safety, Accessibility, Privacy, Authenticity ve Security’dir.

Safety; Verilerinizin, uygulamalarınızın ve sistemlerinizin düzgün yedeği olması tanımıdır. Aynı zamanda bu yedeğin başka bir yerde güvenli durmasıdır.

Accessibility; Veriye daima erişebilmektir. Burada yer, cihaz ve zamandan bağımsız olarak erişilebilmesini belirtiliyor.

Privacy; Veriye kimlerin nasıl erişebileceğini belirtir. Veriye erişen kişilerin kayıtları dahildir.

Authenticity; Veri gerçekten orijinal halinde midir değil midir? Bunu kontrol eder.

Security; Veriyi siber saldırılardan nasıl koruyacağız’ ın tanımlandığı yerdir.

Bütünleşik siber korumanın her adımı kritik öneme sahiptir, verilerinizi güvenli bir şekilde barındırmak ve istediğiniz her an pratik bir şekilde erişmek ve verinin orijinalliğini doğrulamak oldukça karmaşık bir süreçtir.

Örneğin; Bir bilgisayarı kasanın içine kilitlemek, veri güvenliğini garanti edebilir. Önemli olan nokta ise veriler kolayca erişilemez ve pratik olarak işe yaramaz hale gelir.

Yalnızca Acronis siber korumayı bütünleşik bir ekosistemde sunarak kolay, verimli ve güvenli siber koruma sağlar.

KOLAY; Kullanmak için teknik bilgilere ihtiyacınız yok, daha az öğrenme ve daha fazla koruma anlamına gelir.

VERİMLİ; Tek bir çözüm satın almak, tüm siber koruma hizmetlerini tek bir alanda yönetin.

GÜVENLİ; Entegre Güvenlik, kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma, gizlilik ve dosya orijinalliği çözümlerini içerir.

Acronis satış ve teknik destek hizmeti için lütfen tıklayınız.