banner10

Neler Yaptık?

– Hatti Teknik

          Hatti Teknik bünyesinde yaptığımız analizler sonucunda sistem yönetimindeki açıkları ve eksiklikleri tespit ettik. Firma kültürüne uygun bir şekilde Butik IT düzenlemesini oluşturduk. 1 ay içerisinde firma içerisinde oluşan temel sorunlara kalıcı çözümler bulduk. Active Directory ve GPO düzenlemesiyle; yazıcıların otomatik olarak kurulmasını, Domaine katılan tüm bilgisayarlara otomatik olarak Anti-virus uygulamasının kurulumunu, düzenli yedekleme sisteminin projelendirmesi, yapıdaki tüm cihazlarda gerekli güncellemelerin uygulamasının gerçekleştirdik.

          Ayrıca bünyelerinde bulunan ERP yazılımının yedekli çalışması ihtiyacını, Hyper-V rolü kurarak sanallaştırma ile karşıladık.

– Acar Grup Basım ve Pazarlama

          Acar Grup bünyesinde yaptığımız toplantılar ile kendilerinin sanallaştırma altyapısına ihtiyaçları olduğunu belirledik. Analizlerimiz sonucunda bir sanallaştırma projesi başlattık, işin sonunda ise tüm yapılarını sanal sunucular üzerinden çalıştırdık.

        Aynı zamanda bünyede bulunan tüm kullanıcılarının mail yedeklerinin ayrı bir sunucu üzerinde yedeklenmesi için bir ürün projesi gerçekleştirdik

– Mercan Turizm

          Uzak lokasyondan yerel ağına erişmek isteyen Mercan Turizm için bir VPN projesi gerçekleştirdik. Bu proje kullanılan farklı cihazların VPN kimlik doğrulamalarını ve güvenliğini sağladık.

          Active Directory altyapılarını bir üst işletim sistemine migrate ettik.

– Alkaya Turizm

          Alkaya Turizm firmasıyla güvenlik üzerine bir toplantı gerçekleştirdik. Bu toplantı sonucunda internet üzerinden gelebilecek saldırılara karşı açıklığa kavuşturduk. Bunun sonuncunda bir Firewall projesi gerçekleştirdik. Firewall üzerinde port analizleri yaparak hangi portun açık kalması ve hangi saatlerde açık kalması gerektiği kararını verdik ve projemizi uyguladık.

          Alkaya üzerinde yedekli bulunan internet hatlarının yönetimi tek bir merkezden gerçekleştirdik. Bu sayede herhangi bir internet bağlantısı hattı gittiğinde kimse fark etmeden diğer bağlantının aktif olmasını sağladık.

– Azure Grup

         Azure Grup firmasıyla ilk görüşmemizde altyapı analizi ile şirket bünyesinde bulunan virusleri temizledik. Düzgün bir sistem altyapı gerçekleştirmek adına Butik IT sürecini başlattık. Mail sunucularını host ettikleri lokasyondaki arızaları gidermek adına tüm domainlerini yeni bir hosting sunucusuna transfer ederek yeni bir web sitesi oluşturduk. Bu sitenin ve domain mimarisinin host edilen sunucu dışında bir yere yedeklerini aldık ve yedek yapılarını hala yönetiyoruz.

– Iraq Express

          Iraq Express firmasıyla yaptığımız görüşmelerde araç takip sistemine ihtiyaçlarını olduklarını belirledik. Sunucu altyapısı ve hosting süreçlerini yönettik. Aynı zamanda EZDSoft firmasının desteğiyle kodlamasını ve Web sitelerinde yayımlanmasını sağladık. Bu projeyi 1 hafta gibi kısa süre içerisinde yayına aldık.