Anasayfa » Blog

Blog

Acronis SAPAS Nedir?

SAPAS Acronis’ in 15 yılı aşkın deneyimiyle oluşturduğu bir kısaltmadır. Bu kısaltma bize bütünleşik ve otomatik bir siber koruma sağlar. Bu bize bilişim sistemlerini yönetiminde rehberlik edebilir.

Acronis Nedir?

Acronis; yedekleme ve siber güvenlik çözümleri sağlayan bir yazılım firmasıdır. 2003 yılında Singapur’da kurulmuştur. Acronis denildiğinde herkesin aklına yedek alma, geri dönme, imaj alma ve disk klonlama gibi işler yapabilen bir yazılım gelirken aslında yeni ürünleriyle beraber yedeklemeyle birlikte güvenlik çözümleri de sağlayan bir firmaya dönüşmüştür. Ev için Acronis True Image veya yeni adı ile Acronis Cyber Protect Home Office çözümü bulunmakta iken KOBİ ve kurumsal firmalar için Acronis Cyber Protect ve Acronis Cyber Protect Cloud gibi birçok çözümleri bulunmaktadır.

Acronis Cyber Protect Cloud İle Tam Makine Yedeği Nasıl Alınır?

Veri yedeklemesinin önemi fiziksel kâğıt, imzalar, onay formları gibi evrakların dijitalleşmesiyle daha önemli ve kritik hale gelmiştir. Acronis Cyber Protect Cloud ile verilerin güvenliği hem buluta hem de yerel kullanabileceğimiz (Taşınabilir disk, iç disk, flash bellek gibi) cihaza yedek alan ve bunları otomatikleştiren bir yapı sağlar.

Microsoft To-Do

Microsoft To-Do; bulut tabanlı bir görev yönetimi uygulamasıdır. Kullanıcıların görevlerini bir akıllı telefon, tablet ve bilgisayardan yönetmelerini sağlar.